Beh do neba

Autor: Martina Stašáková | 8.6.2011 o 11:48 | (upravené 22.6.2011 o 15:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  154x

Zabúdam na to, čo je za mnou, a uháňam za tým, čo je predo mnou. Bežím k cieľu, za víťaznou cenou Božieho povolania zhora v Kristovi Ježišovi. /Flp 3, 13-14/

Zabudnúť na to, čo je za mnou. Na rodinu, v ktorej mi nebývalo niekedy dobre. Na partnerov, ktorí sa nesprávali a nemilovali tak, ako mali. Na ľudí, ktorí zazerajú, krivdia. Na hriechy, z ktorých sa pre istotu spovedám do dnes.

Zabudnúť. Pavlovi sa to ľahko píše. Veď on stále niekam cestoval. Nemusel rozmýšľať nad tým, čo a ako spraviť, aby ho iní nevysmiali. Veď on len hlásal evanjelium a mohol si byť istý, že bude pri Ježišovi v nebi. Áno, bol prenasledovateľom. No za to si odpykal trest.

Ale čo ja? Veď ja mám toľko chýb. Aj keby som nonstop v spovednici, nedokážem vyjadriť všetky svoje hriechy. Nedokážem ísť za Ježišom. Veď on bol Boh a ja som len človek. Nemôžem...

Milý braček, milá sestrička. Nie nikam nevedie. Boh vie, že si "len" človek. Vie, že často padáš a nerád vstávaš znovu. A vstáva sa tak ťažko. No pri každom páde Boh stojí pri tebe. Dáva ti pomocnú ruku. Je len na tebe vystrieť dlaň a chytiť sa. Jemu nevadí, že si zablatený, že máš pokrčená šaty.

Povieš si: "No dobre. Tak mi pomôže vstať. Ale čo z toho, keď budem znovu musieť vliecť ten kríž sám." Mýliš sa. On kráča popri tebe. Ani jedinú minútu života neprežiješ bez toho, aby on nestál pri tebe. Kráča vedľa teba a otvára náruč tebe a tvojmu krížu. Sám ti ho pomáha niesť. Dokonca ho už sám za teba aj raz vyniesol. Už raz otvoril svoju náruč pre teba. A aby si sa nebál, že sa pred tebou niekedy zavrie, nechal sa pribiť na kríž, aby si uveril že on je tu pre teba stále. Že stále túži po tvojom objatí. Po tvojej láske.

Neprestane ťa milovať ani po ťažkom hriechu. Nikdy neprestane. A rád zabúda. Aj počas toho, ako si ty páchal hriech, on už túžil zabudnúť. A znovu ťa mať pri sebe.

A chce, aby si aj ty zabudol. Na všetky rany. Na všetky pády. Aby si sa neobzeral za seba. Na hriechy, ktoré už boli odpustené. Chce aby si sa díval vedľa seba. Tam, kde kráča Ježiš a podopiera ťa. A chce, aby si sa díval dopredu. Tam, kde ťa čaká milujúci Otec s otvorenou náručou. Ktorá sa nikdy nezavrie.

Dnes bež s Pavlom k cieľu, za víťaznou cenou Božieho povolania zhora v Kristovi Ježišovi.Nemusíš sa báť, že pre teba mať víťaznú cenu nebudú. Božia náruč sa nikdy nezavrie. Ani keď dobehne posledný človek sveta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Za státisíce dolárov 30 miliárd škody. Ako sa terorizmus vypláca

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?