Rodič 1 má Emu. Ema má rodiča 1

Autor: Martina Stašáková | 12.11.2011 o 18:58 | (upravené 15.11.2011 o 11:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  127x

Je veľa vecí, nad ktorými človeku miestami rozum zastáva. Len niekedy mám pocit, že mi rozum ani nezastal ale demonštratívne odišiel. A ja nie a nie pochopiť kroky niektorých významnejších alebo menej významných ľudí. Ako sa hovorí, dakedy aj motyka vystrelí...

Kde bolo tam bolo, bolo jedno kráľovstvo. Dokonca to bolo spojené kráľovstvo. S tetou kráľovnou a tetou vládou. A oni dostali nápad. Teda - možno to bol nápad, možno sťažnosť, možno ich chcel niekto zažalovať na Európskom súde pre ľudské práva.

Vraj diskriminujú deti. Fuj, poviem si. Všetky zločiny sú zlé. Ale na deťoch? To sa nedá prepáčiť už vôbec. Ale ako tak čítam a vchádzam do tajov internetových správ, rozum zastáva a začne cúvať.

V pasoch prestávajú používať slová "matka" a "otec". Kvôli tým s mamou a mamou alebo tatkom a tatkom. Pán Boh zaplať, že myslia aj na ne.

Rozmýšľanie bolí, ale predsa...

Rozmýšľanie bolí. Teda niektorí sa tvária, že je to priam horšie ako keby ich z kože drali. Ja to skúsim a začnem nad touto správou rozmýšľať.

Skúsim sa vžiť do role dieťaťa. Teda nie ani tak vžiť ako spomenúť si. Však to nebolo až tak dávno. Pre lepšie spomínanie zájdem za mamou. Teda za rodičom 1, teda za rodičom 2... No nechajme to, prosto za tou, čo ma na tento svet priviedla.

Pýtam sa, ako to bolo keď som bola malá. Na prvé slová a kroky. Kroky opisovať nebudem. Zameriam sa skôr na tie slová. Človek, keď je malý, zväčša hovorí tou krásnou marťanskou hatlaninou. Ale tá, ktorá nás na svet priviedla, nám rozumie. No chce, aby nám rozumeli aj ostatní. A tak nás začne učiť.

No a čo je najjednoduchšie slovo? A keď ho poviete, tak sa všetci potešia? V našej rodine to bolo, a nehnevajte sa, že to tu napíšem, "mama". A po ňom, joj, že ma prsty nepália, "tato".

Nechcem byť až taký futurista, ale myslím že táto budúcnosť ďaleko nie je, a deti budú v Británií učiť miesto "mum" a "dady" tak úžasne jednoduché slová ako "parent one" a "parent two". Nič v zlom, ale učiť toto dieťa, tak radšej nech povie "Popokatepetl".

U nás to tak nie je...ani nebude?

Začalo to v Británií. A nemyslím, že tresnem blbosť, keď si myslím že sa pridajú aj iné krajiny. Ale čo krajiny, keď už, tak celá Európa. Samozrejme, že sa budeme "brániť" že je to "proti našim tradíciám a hodnotám" no nakoniec sa nájde ten riťolez, ktorí to schváli.

Len dosť ľutujem chudákov pánov ministrov školstva. Už teraz majú problém s učebnicami, dodacími lehotami a detičky hlúpejú a hlúpejú. A to obnovovali len niektoré učebnice. No čo sa bude diať, keď budú musieť prepísať celý šlabikár...

Ako si kto ustelie, tak bude spať

Bude to určite zaujímavé. A asi nik nevie povedať, ako to všetko dopadne a čo ešte budeme v rámci oddiskriminovania meniť a premenovávať. Jedno však viem. Radšej budem diskriminátor a moje deti tak isto. Budú mať mamu a otca.

Úprimne, hádať sa o to, či budem jednotka alebo dvojka mi pripadá dosť odveci...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?